Obrazkizkontekstem opowiadają historię...
„Obrazkizkontekstem” – to seria
grafik publikowanych w sieci przeze mnie, czyli Piotra Hudymę od lipca 2015 na
różnych platformach blogowych i serwisach społecznościowych.
Łącznie powstało
ich już do tej pory około dwóch tysięcy.
„Obrazkizkontekstem” są uniwersalnym
memem służącym do kontaktu autora z odbiorcą w środowisku internetowym.
Mając
jednakowy wymiar i ujednoliconą szatę graficzną przybierają różnorodne
formy: czysto tekstową, czysto obrazkową
lub mieszaną, czyli konkretystyczną (tekst
jako obraz), plakatową,
parakomiskową lub komiksową.
Są przekazem jednoekranowym czyli takim, gdzie
cała treść i przesłanie zamyka się w obrębie prostokąta ekranu komputera czy
telefonu.
Oczywiście, obrazki mogą składać się w sekwencje, serie i cykle.
Często tak dzieje.
Najobszerniejszym, jak dotąd, zestawem obrazków z Kon-tekstem jest „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy”, który w postaci kadrów parakomiksowych porządkuje daty dzienne z historii Polski od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego i nadaje im formę kalendarzową.
Do tej pory, czyli do początków 2018 roku powstało w tej serii około 1000 obrazków.
Całość jest dostępna na blogach.
Duża część w formie prezentacji slajdów zestawionych w 12 filmów dostępnych na platformie YouTube pod tytułam: „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy STYCZEŃ”, dalej kolejno 11 filmów, z wymianą miesiąca do „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy GRUDZIEŃ”.
W 2017 i 2018 roku obrazkizkontekstem przybrały także formę innych serii.
W Internecie zaistniał Personariusz Historyczny Piotra Hudymy, Regesonariusz Historyczny Piotra Hudymy i Reginasonariusz Historyczny Piotra Hudymy.
Tekst o "obrazkachzkontekstem" został zilustrowany Regesonariuszem Polskim Piotra Hudymy, czyli Pocztem Królów Polski Piotra Hudymy. 13 września 2018 r. Jasło.
„Obrazkizkontekstem” – to seria grafik publikowanych w sieci przeze mnie, czyli Piotra Hudymę od lipca 2015 na różnych platformach blogowych i serwisach społecznościowych. Łącznie powstało ich już do tej pory około dwóch tysięcy. „Obrazkizkontekstem” są uniwersalnym memem służącym do kontaktu autora z odbiorcą w środowisku internetowym. Mając jednakowy wymiar i ujednoliconą szatę graficzną przybierają różnorodne formy: czysto tekstową, czysto obrazkową lub mieszaną, czyli konkretystyczną (tekst jako obraz), plakatową, parakomiskową lub komiksową. Są przekazem jednoekranowym czyli takim, gdzie cała treść i przesłanie zamyka się w obrębie prostokąta ekranu komputera czy telefonu. Oczywiście, obrazki mogą składać się w sekwencje, serie i cykle. Często tak dzieje. Najobszerniejszym, jak dotąd, zestawem obrazków z Kon-tekstem jest „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy”, który w postaci kadrów parakomiksowych porządkuje daty dzienne z historii Polski od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego i nadaje im formę kalendarzową. Do tej pory, czyli do początków 2018 roku powstało w tej serii około 1000 obrazków. Całość jest dostępna na blogach. Duża część w formie prezentacji slajdów zestawionych w 12 filmów dostępnych na platformie YouTube pod tytułam: „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy STYCZEŃ”, dalej kolejno 11 filmów, z wymianą miesiąca do „Diariusz Historyczny Piotra Hudymy GRUDZIEŃ”. W 2017 i 2018 roku obrazkizkontekstem przybrały także formę innych serii. W Internecie zaistniał Personariusz Historyczny Piotra Hudymy, Regesonariusz Historyczny Piotra Hudymy i Reginasonariusz Historyczny Piotra Hudymy.
OdpowiedzUsuń